Koniec wakacji, to nie koniec atrakcji

Opublikowano:
Świetlica środowiskowa w Rakowicach już dawno pożegnała lato. Nie oznacza to jednak, że dla dzieciaków zakończyły się atrakcje. Wręcz przeciwnie – teraz właśnie dzieje się bardzo dużo. Każdy chce wykorzystać ten okres, kiedy jeszcze nauka nie rozpoczęła się na dobre. Wychowawcy ze świetlicy wymyślają coraz to nowe zajęcia i zabawy, żeby do zajęć nie wkradła się nuda.

W połowie września uczestnicy obchodzili „Dzień kolejarza”. Z tej okazji wybrali się koleją na wycieczkę do Iławy. Dla niektórych była to pierwsza w życiu podróż pociągiem! Po dotarciu na miejsce dzieciaki robiły sobie zdjęcia przy starej zabytkowej lokomotywie, która stoi niedaleko dworca PKP. Następnie spacerkiem poszli do centrum handlowego, a chwilę później byli już w kinoteatrze „Pasja” na filmie „Uczeń Czarnoksiężnika”. Również koleją, w doskonałych humorach powrócili do domów.

Pod koniec miesiąca uczestnicy świetlicy wybrali się do lasu na grzybobranie. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, ponieważ oprócz wycieczki po lesie i szukaniu grzybów, uczyli się je rozpoznawać. Zmęczeni, ale z koszykiem podgrzybków i borowików wrócili z pieszej wycieczki.

Przed nami długie jesienne wieczory, ale w świetlicy na pewno nie będzie można się nudzić.

Autorzy: Agata Rolka, Ewelina Pawluk – wychowawcy