Szkolenie strażaków w remizie OSP Lubawa

Opublikowano:

1 grudnia br. w remizie OSP Lubawa odbyło się szkolenie strażaków teoretyczne i praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zastosowania praktycznego sprzętu specjalistycznego zakupionego w listopadzie.

Strażak OSP ma doświadczenie w udzielaniu pierwszej pomocy –  to właśnie  jednostki z  OSP zjawiają się na miejscu zdarzenia jako jedni z pierwszych służb ratunkowych i to strażacy często udzielają pierwszej pomocy poszkodowanym, dlatego  tak ważne jest szkolenie i dokształcanie w tym temacie.

W szkoleniu brali udział strażacy ochotnicy z OSP Lubawa oraz  OSP Rożental.W  części praktycznej sprawdzili wysokociśnieniowe poduszki pneumatyczne  – 18ton, 12ton, 10ton, sprawdzili  funkcjonowanie detektora wielogazowego (do wykrywania czadu) oraz sprawdzili zestaw uniwersalnych klinów i podpór do stabilizacji pojazdów.
 

Profesjonalny sprzęt szkoleniowy oraz doświadczenie druha  Pawła Szauera  z PSP w Iławie  przyczyniły się do pogłębienia  wiedzy strażaków  w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz  nabyciu umiejętności zachowania w nagłych przypadkach. (mz)