Święto Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Złotowie

Opublikowano:

W czwartek – 29 listopada 2018 roku – obchodziliśmy Święto Szkoły. O godzinie 11.20 zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej. Odśpiewaliśmy dwie ważne dla nas pieśni – hymn Polski oraz hymn szkoły.

Następnie pani dyrektor Justyna Kwiatkowska powitała zebranych gości i wygłosiła przemówienie, w którym zwróciła szczególną uwagę na funkcje, jakie pełni szkoła w życiu młodego człowieka. Potem pani Monika Rogożyńska ogłosiła wyniki konkursu polegającego na wykonaniu pracy plastycznej na temat praw dziecka. Wtedy przyszedł czas na część artystyczną.

Mieliśmy okazję podziwiać uczniów przejawiających mnóstwo ciekawych umiejętności w szkolnym programie „Mam talent” inspirowanym popularnym telewizyjnym show o tym samym tytule. Nad występami czuwali jurorzy oraz prowadzące.

Jakimi talentami mogą pochwalić się nasi uczniowie?
Był: śpiew i recytacja, gra na instrumentach, taniec i akrobatyka, występ komika i magika, pokaz na rolkach…
Nie zabrakło dekoracji, świateł, dymu i muzyki, które dopełniły całości. Finałowa scena wśród baniek mydlanych była niespodzianką dla wszystkich, nawet dla aktorów.

O oprawę muzyczną i oświetlenie zadbał pan Sławomir Sieński. Dekoracją zajęła się pani Anna Zięba, a przygotowaniem uczniów do występu – pani Monika Sieńska. Uwiecznił to wszystko pan Edward Balewski.

Nie było jednego zwycięzcy, każdy pokazał to, co najlepiej potrafi. Główne przesłanie części artystycznej wybrzmiało w wypowiedzi jednej z jurorek: „W każdym z nas drzemie talent. Musimy go w sobie tylko odnaleźć, a potem pielęgnować i nie pozwolić, by obumarł”.

Materiał SP Złotowo  
foto Edward Balewski