Wycieczka do Trójmiasta

Opublikowano:

W dniach 4-5 października 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach wyruszyli na dwudniową edukacyjną wycieczkę do Trójmiasta. Wraz ze swoimi opiekunami: Barbarą Guzowską, Katarzyną Łuczak, Mirosławem Śliwińskim i Kingą Nowakowską, zwiedzili najciekawsze miejsca, które nieustannie przykuwają uwagę turystów z całego kraju.

Na początek uczniowie odwiedzili gdańskie Centrum Hewelianum. W tym miejscu mogli dowiedzieć się, czym jest kołyska Newtona oraz jak powstaje prąd. Niektórzy mieli również okazję  pograć na szklanych kolbach, w których znajdowały się różnorakie substancje chemiczne.

Następnym punktem wycieczki było miejsce szczególnie ważne dla miłośników sportu, a więc Stadion Energa Gdańsk. Wraz z przewodnikiem młodzi podróżnicy zajrzeli do szatni piłkarzy, usiedli na trybunach i zwiedzili muzeum popularnego na Pomorzu klubu.

Zmęczeni, ale wciąż pełni energii uczniowie, pojechali do hostelu, w którym czekała kolacja. Po zakwaterowaniu i spożyciu wieczornego posiłku, wszyscy udali się do swoich pokoi.

Po (nie)przespanej nocy i zjedzonym śniadaniu, około godz. 8.00, podróżnicy opuścili ośrodek i wybrali się w dalszą drogę. Piątkowy poranek spędzili w Teatrze Muzycznym w Gdyni. „Pchła Szachrajka” w interpretacji tutejszych aktorów przypadła widzom do gustu i wywołała wiele uśmiechu na ich twarzach. Następnie młodzi podróżnicy spotkali się z panią przewodnik, która zabrała ich na wyprawę po gdańskiej starówce. Nasi uczniowie przypomnieli sobie historię żołnierzy z Westerplatte, zwiedzili wnętrze Kościoła Mariackiego, a także ujrzeli słynnego w całym mieście Neptuna. Oczywiście nie zapomnieli o zakupieniu pamiątek i zrobieniu zdjęć, uwieczniających wyjazd.

W podróży powrotnej nie zabrakło podsumowania minionych dni. Jak zgodnie stwierdzili uczniowie, był to ciekawie spędzony czas. Poznali oni wiele nowych miejsc i zabytków, o których do tej pory czytali jedynie w książkach. Październikowa wycieczka na długo pozostanie w sercach i pamięci jej uczestników. Nauczyciele, widząc radość i zadowolenie swoich podopiecznych, na pewno będą organizować takie wyjazdy w przyszłości.

SP Grabowo-Wałdyki