Festyn Dożynkowy w Byszwałdzie

Opublikowano:

W dniu 02 wrzesień 2018r. został zorganizowany Festyn Dożynkowy.
Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną mszą św. prowadzoną przez księdza kanonika Szczepana Modliborskiego, a Słowo Boże wygłosił Ojciec Robert - Oblat Marii Niepokalanej z Iławy.

Wraz z mieszkańcami oraz zaproszonymi gośćmi korowodem na czele z wieńcem dożynkowym udaliśmy się na świetlicę wiejską w Byszwałdzie.
Przybyłych gości jak i mieszkańców przywitała serdecznie sołtys wsi p. Elżbieta Treder, jak również głos zabrał wójt gminy Lubawa p. Tomasz Ewertowski.

Podczas festynu został rozegrany mecz HURAGAN – Byszwałd kontra ORZEŁ- Grabowo z wynikiem bardzo dobrym dla gospodarzy tego meczu bo 3:1.
W trakcie trwania Festynu czynna była kawiarenka z przepysznymi ciastami prowadzona przez Klub Seniora w Byszwałdzie. Jak również nie zabrakło swojskiego smalcu ze swojskim chlebem, grochówki strażackiej oraz kiełbaski z grilla.
Uczestnicy wsłuchali się w występ kabaretu ZGRANA PAKA z Rakowic. Nie zapomniano ,również o najmłodszych uczestnikach festynu ,dla których przygotowano szereg atrakcji takich jak malowanie twarzy, banki mydlane, zjeżdżalnie, basen wodny z kulami i inne…

Tegoroczny Festyn Dożynkowy zakończyliśmy zabawą pod chmurką… z wystrzałowymi fajerwerkami…

Organizatorzy Festynu: Rada Sołecka Byszwałd
Klub Seniora, OSP Byszwałd, LZS Huragan Byszwałd, GOPS Lubawa

Materiał: Rada Sołecka