II runda Pucharu Polski Płomień Turznica - Motor Lubawa (0:0) 0:3

Opublikowano:

W  dniu dzisiejszym  rozegrano II rundę  WPP.Piłkarze Motoru Lubawa zmierzyli się  o godz. 16.30 z LKS Płomieniem Turznica.Dzisiejszy rywal Motoru to drużyna klasy okręgowej grupy II warmińsko-mazurskiej. W tabeli zajmuje aktualnie 9 miejsce z dorobkiem 6 punktów. Piłkarze Motoru  po ostatnim spotkaniu w IV lidze i zwycięstwie nad Tęczą Miłomłyn, awansowali na 4 miejsce w tabeli.

Należy podkreślić, że w drużynie  gospodarzy  grał Mateusz Szymański, który w sezonie poprzednim reprezentował  barwy Motoru Lubawa. Spotkania pucharowe rządzą się własnymi prawami  i nie zawsze faworyci  zwyciężają.

W  drugiej połowie meczu trener  Malinowski dokonał zmian. Na boisko weszli  Miłosz Olejniczak i Marcin Karczewski, który zdobył pierwszą  bramkę dla Motoru Lubawa. Motor obejmuje prowadzenie 1:0. W 83  minucie  ten sam zawodnik  zdobywa drugą bramkę. W 90 minucie  Marcin Karczewski zdobywa swoją trzecią bramkę -  hat tricka w tym spotkaniu. Motor pokonuje  Płomień Turznicę  0:3  i awansuje do dalszych rozgrywek WPP.

Drużynę Motoru Lubawa czeka  w najbliższą sobotę  derbowe  spotkanie w lidze z drużyną Jezioraka Iława. Spotkanie rozegrane zostanie 1 września o godz. 17.00 na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie.

Motor: Sikora, Szulc, Gerka, R.Śnieżawski, Wodzicki, Kapusta, T.Śnieżawski, Demishev, Zasuwa, Sobótka, Sendlewski
rezerwa: Suszczewicz, Koprucki, Burchart, Sobolewski, Margalski, Karczewski, Olejniczak

opr. mz

foto: archiwum elubawa