Zwycięstwo Motoru w kolejnym sparingu

Opublikowano:

W kolejnym sparingu rozegranym w środę na Stadionie Łazienkowskim, piłkarze Motoru Lubawa podejmowali drużynę Czarni Rudzienice, która w tym sezonie po spadku z klasy okręgowej będzie grała w A klasie. Drużyna z Rudzienic trenowana jest przez Tomasza Zakierskiego, byłego  trenera i zawodnika Motoru Lubawa.

Kibice Motoru po bezbramkowym remisie z Delfinem Rybno liczyli na lepszą grę swoich zawodników, ale przede wszystkim na bramki. Niestety w tym spotkaniu padła tylko jedna bramka.

W 10 minucie spotkania ze stałego fragmentu i dużej odległości pięknym strzałem w światło bramki popisał się zawodnik z Rudzienic, ale Adrian Kasprzycki doskonale obronił. W dalszej części spotkania pilarze Motoru nie potrafili skonstruować akcji, po której zdobyliby bramkę.

W pierwszej połowie ze stałego fragmentu gry z 35 metrów gola  dla Motoru Lubawa zdobył  Patryk Wodzicki, podpora defensywna Motoru i gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Kilka  dogodnych sytuacji nie wykorzystali w tym okresie gry Adrian Zasuwa i T. Śnieżawski.  Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

W drugiej połowie po dokonaniu zmian w drużynie gospodarze mieli przewagę i przynajmniej 4 okazje do podwyższenia wyniku: Tomek Snieżawski, Marcin Karczewski, Miłosz  Olejniczak. Nikt z kibiców oglądających spotkanie nie ma wątpliwości, że największą bolączką Motoru Lubawa jest brak skuteczności. Trener Krzysztof Malinowski musi to zmienić. 

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Zwycięstwo cieszy, ale niestety gra pozostawia wiele do życzenia. Piłkarze Motoru muszą przede wszystkim poprawić celność.

Drużyna przygotowująca się do rozgrywek w IV lidze po rozegraniu 4 sparingów: z Spartą Brodnica 0:0, Huraganem Morąg 0:9, Delfinem Rybno  0:0  i wczorajszym z drużyną z A klasy - Czarnymi Rudzienice 1:0 nie ma co marzyć o dobrym miejscu podczas rozgrywek IV ligi. Kolejny sparing nasi piłkarze rozegrają w Mławie z Mławianką Mława.

W środowym spotkaniu zabrakło Kacpra Sendlewskiego, który przebywa na testach w Arce Gdynia.

Skład: Kasprzycki - Gerka, Wodzicki, Burchart, Demishev-Jozefowicz, zawodnik testowany, Szulc, Zasuwa, Margalski, Sniezawski T. Ponadto: Sikora, Olejniczak, Sniezawski R., Karczewski, Koprucki, zawodnik testowany, Zelmanski.

(mz)