Ukradł rower i nim odjechał. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem

Opublikowano:

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 23 – latkowi. Mężczyzna ukradł rower sąsiadowi, po czym odjechał nim. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec Lubawy kierował jednośladem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży roweru. Zgłaszający dodał, że jedzie za sprawcą jedną z ulic Lubawy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Okazało się, że 23 – latek wykorzystując brak zabezpieczenia roweru zabrał go ze wspólnej piwnicy sąsiadowi po czym ruszył nim ulicami Lubawy.

Kiedy mężczyzna odjeżdżał jednośladem zauważyła go pokrzywdzona, która o wszystkim poinformowała męża. Mężczyzna poinformował policjantów i po krótkim pościgu ujął sprawcę ze skradzionym jednośladem. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Badanie alkomatem wskazało, że 23 – latek kierował rowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Lubawy usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. 

źródło KPP Iława