6 medali lekkoatletów podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w LA

Dwa medale srebrne pierwszego dnia w Słubicach podczas Mistrzostw Polski LZS   rozgrywanych  9- 10  czerwca  zdobyli  zawodnicy LKS Lubawa. Sebastian Jakubowski na 400m 47,41s z wynikiem lepszym niż minimum Mistrzostw Świata w sztafecie 4x400 i Piotr Kozłowski w biegu1500m 4:04,09s PB.

Po znakomitej sobocie jeszcze lepsza niedziela. Jako pierwsza tego dnia medal zdobyła Daria Siemińska, która życiówkę w pchnięciu kulą poprawiła o 80cm, dało to Wicemistrzostwo Polski z wynikiem 13,61 m w kategorii U18.

Nie minęła godzina i Daria dołożyła jeszcze brąz w rzucie dyskiem 34m. Kolejny brązowy medal zdobył Jakub Borkowski, który po raz pierwszy pchnął kulę 5kg powyżej 17m (17,18m).

Wisienką na torcie tego dnia był występ sztafety 4x400m, która zdobyła złoty medal z czasem 3,21s. Skład sztafety to Błażej Lewalski, Paweł Fafiński, Piotr Kozłowski i Sebastian Jakubowski. Gratulujemy! 6 Medali to jak do tej pory największy dorobek w historii startów naszych zawodników na Mistrzostwach Polski LZS