Pięć osób rannych w wypadku na ul.Kupnera w Lubawie

Opublikowano:

Do bardzo groźnego wypadku dnia 5 maja br. około godz. 10.00 na  drodze DW-537  w obszarze zabudowanym doszło w Lubawie na ul. Kupnera. Z niewyjaśnionych na tą chwilę samochód  ciężarowy Scania zderzył się z osobowym  VW  Golfem. Scania  jechał w kierunku Pawłowa a  osobówka w przeciwnym.

Pierwszej pomocy udzielili strażacy  z OSP Lubawa, którzy musieli użyć sprzętu do wydobycia poszkodowanych z  golfa. Na miejsce zdarzenia  dojechały jednostki ratowniczo -medyczne oraz  śmigłowiec  LPR. W wyniku  wypadku pięć osób zostało rannych.

Na miejscu akcji  są policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Iławie, którzy wykonują czynności. Na chwilę obecną droga jest zablokowana.

Z ostatniej chwili:

38-latek Kierujący samochodem ciężarowym nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, który zaczął hamować. Aby nie uderzyć w samochód, kierujacy ciężarówką zjechał lekko na przeciwległy pas ruchu, uderzając w nadjeżdżające z naprzeciwka samochód osobowy Audi, a następnie w jadący za nim samochód osobowy Volkswagen, po czym stanął w poprzek drogi.  Obecnie na miejscu policjanci prowadzą czynności w celu wyjaśnienia dokładnych okoliczności tego zdarzenia, droga wojewódzka w Lubawie na ul Kupnera będzie zablokowana przez najbliższe kilka godzin. Funkcjonariusze  38 latkowi zatrzymali prawo jazdy - mówi oficer  mł.asp. Joanna Kwiatkowska. 

(mz)