Konkurs Wójt Roku 2017 rozstrzygnięty

Opublikowano:

Redakcja Audycji Rolnych TVP1 już po raz 17 zorganizowała konkurs na Wójta Roku. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 21 kwietnia 2018 r. w gmachu Telewizji Polskiej w Warszawie.

W ścisłym finale tegorocznego konkursu znalazł się także Wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski. W Polsce funkcjonuje ponad 1500 gmin wiejskich, a więc sama obecność w dziesiątce laureatów jest już ogromnym wyróżnieniem. Do konkursu wójta Ewertowskiego rekomendował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oddział terenowy w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie.

Wyboru dziesięciu finalistów dokonała kapituła konkursu złożona z przedstawicieli Telewizji Polskiej, Kancelarii Prezydenta, Resortu Rolnictwa, Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz innych organizacji związanych ze sprawami wsi i samorządu. Zwycięzca został wyłoniony głosami widzów. Najwięcej sms-ów zebrał wójt z wielkopolskiej gminy Wierzbinek.

Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent RP Andrzej Duda, honorowy patronat nad Galą - minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

W uroczystości wspólnie z wójtem Tomaszem Ewertowskim uczestniczyli wicewójt Marian Licznerski, przewodniczący Rady Gminy Jan Laskowski oraz radny Joachim Dutkiewicz.

- Nominację i udział w konkursie „Wójt Roku 2017” traktuję nie tylko jako osobiste wyróżnienie, ale wyróżnienie dla wszystkich mieszkańców - podsumowuje wójt Tomasz Ewertowski.
- To wspólny sukces wszystkich osób, które są zaangażowane w rozwój naszej gminy, a jego podstawą jest dobra współpraca z radnymi, sołtysami, strażami pożarnymi, z LZS, członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich i Klubami Seniora, szkołami, parafiami oraz przedsiębiorcami. Konkurs był też doskonałą okazją do promocji Gminy Lubawa w całym kraju.

Galę, uświetnił występ zespołu pieśni i tańca „Łany” z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Transmisję z uroczystości będzie można obejrzeć w piątek 27 kwietnia o godz. 12:25 na antenie programu 1 TVP.

UG Lubawa