2 Sprint o Mistrzostwo Ziemi Lubawskiej

Opublikowano:

W ubiegłą niedzielę (15 kwietnia), na trasie Lubawa-Borek, odbyły się kolejne zawody zorganizowane przez Lubawski Klub Rajdowy: 2 Sprint o Mistrzostwo Ziemi Lubawskiej. Pomimo nałożenia się terminów z inną imprezą rajdową, nasze zawody jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem - zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Na starcie stawiło się 16 załóg reprezentujących nie tylko lokalne, ale także ogólnopolskie kluby rajdowe.

Rywalizacja odbywała się w 5 kategoriach, a zawodnicy klasyfikowani byli w zależności od pojemności silnika: K1 (poj. silnika do 1400 cm3),  K2 (poj. silnika od 1400 do 1600 cm3), K3 (1600-2000 cm3), K4 (powyżej 2000 cm i pojazdy z napędem na 4 koła) i klasie GOŚĆ (zawodnicy licencjonowani).

Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe puchary, wyłoniono także laureatów w klasyfikacji generalnej, gdzie na najwyższe podium w drodze o mistrzostwo 2 rundy MZL zawiozła… Subaru Impreza (kolejno: Honda Civic i Seat Ibiza).

Tym razem trzy najlepsze czasy należały do Zawodników z Olsztyna, jednak nasi Klubowicze także uplasowali się w czołówce: na 5. miejsce w Klasyfikacji Generalnej dojechała załoga LKR: Arkadiusz Prusik/Justyna Prusik, którzy zdobyli jednocześnie pierwsze miejsce i mistrzostwo w swojej klasie K1. Na 6 i 7 miejscu - także załogi Lubawskiego Klubu Rajdowego: Karol Kaczyński/Mateusz Poniatowski (wicemistrzowie w klasie K1) oraz Piotr Biczkowski/Anna Biczkowska, którzy mistrzowsko powrócili na trasę po feralnej przygodzie w poprzednich zawodach, zdobywając tytuł II wicemistrzów w klasie K1, tracąc zaledwie ułamki sekund do poprzedniej załogi.

Niedzielne zawody były drugimi z planowanych przez Lubawski Klub Rajdowy 7 imprez w ramach cyklu o Mistrzostwo Ziemi Lubawskiej. Kolejne zmagania, trzecie w tym sezonie, już za miesiąc - w maju zapraszamy na szutry do Byszwałdu. Z kolei najbliższa okazja, aby wystartować na lubawskich asfaltach - w czerwcu, kiedy odbędzie się dwudniowa impreza rajdowa: Sprint o Puchar Burmistrza Lubawy. Szczegóły już wkrótce na profilu FB Lubawskiego Klubu Rajdowego.

Materiał Edyta Jędrychowska
foto  Rafał Makszyński Fotografia

więcej  zdjęć  Rafał Makszyński Fotografia