"W Czekolandii"

Opublikowano:

Dnia 12 kwietnia przypada " Dzień Czekolady", ulubione święto wszystkich łasuchów. Tego dnia grupa Krokodylki z Przedszkola Niepublicznego "Smerfolandia" również obchodziła to słodkie święto.

Kto nie kocha czekolady? Każdy z nas próbował jej wielokrotnie w różnej postaci. Gorzka, biała, mleczna, pitna - tyle rodzajów, co jej fanów. Poprawia humor, dodaje energii, krzepi, rozgrzewa. Jest najpopularniejszym smakołykiem na całym świecie.

Przedszkolaki dzisiaj poznały tajemnicę produkcji czekolady. Dowiedziały się, że można ją zrobić nie tylko w fabryce, ale również u siebie w domu używając odpowiednich składników. Krokodylki miały okazję na wielozmysłowe poznanie tego pysznego smakołyku.

Nie tylko degustowały różne rodzaje za pomocą smaku, ale także określały zapach, konsystencję, kształt oraz określały wielorakie zastosowanie czekolady. Tego dnia oczywiście nie zabrakło konkursów i nagród w formie słodkiej kosteczki. Zwieńczeniem zajęć było "Czekoladowe fondue", gdzie każdy przedszkolak mógł posmakować czekoladę trochę w innej odsłonie, z jakimś swoim ulubionym owocem.

W super dobrych humorach, bo wiadomo, że nasz dzisiejszy smakołyk poprawia nastrój, Krokodylki zakończyły słodkie świętowanie. Szkoda, że tak mocno czekoladowy dzień może zdarzyć się tylko raz w roku, ale musimy pamiętać, że czekoladę należy jeść z umiarem.
Dzień Czekolady w naszej grupie był pyszny, słodki i niezapomniany!

"Smerfolandia"