Motor Lubawa - Concordia Elblag 2:2 (1:1)

Piłkarze IV ligi rozpoczęli rozgrywki ligowe. Motor Lubawa podejmował na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie Concordię Elbląg. Dzisiejszy rywal gospodarzy rozegrał już pierwsze spotkanie rundy wiosennej pokonując Unię Susz 1:0.

W przerwie zimowej w drużynie Motoru Lubawa nastąpiły zmiany w podstawowym składzie. Z zespołu odeszło 11 zawodników. Z Motorem pożegnali się m.in. Arkadiusz Konicz, Paweł Ewertowski, Damian Suszczewicz, Paweł Tomkiewicz, Lewicki, Marchlewski. W ich miejsce ściągnięto kilku nowych graczy.

Po ostatnim sparingu i zwycięstwie nad III ligowym zespołem GKS Wikielec, kibice liczyli na dobrą grę swoich zawodników i zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się od bramki zdobytej już w 3 minucie przez gości, której strzelcem był Jakub Konieczki. Od początku po zdobyciu gola, goście grali dokładną, szybką piłkę, dominowali na  boisku. Gospodarze próbowali stworzyć kontratak. Niestety nie udawało się. Dopiero w 21  minucie po jednej z kontr Łukasz Margalski wyrównuje na 1:1. W tej części spotkania gra  toczyła się w środku boiska i była wyrównana.

W drugiej połowie spotkania gospodarze próbowali tworzyć akcje ale brakowało strzałów i sytuacji do zdobycia bramki. Trener Motoru dokonuje zmian weszli Zasuwa i Szymon Modrzewski. Motor  gra nadal chaotycznie, bez koncepcji. Od 70 minuty goście grają w 10-tkę, po drugiej żółtej kartce Paweł Rogóż opuszcza boisko. W 78 minucie ze stałego fragmentu gry  po błędzie bramkarza, Marcin Sawicki zdobywa drugą bramkę dla gości - podwyższa wynik na 1:2.

Trener Motoru desygnuje na boisko Demisheva i Szulca i od tego momentu gospodarze przejmują inicjatywę, stwarzają dogodne sytuacje do zdobycia bramki. W 86 minucie spotkania przepiękną bramkę wyrównującą dla Motoru zdobył Roman Śnieżawski ustalając wynik na 2:2.

Końcówka spotkania należała do Motoru, ale nadal brakowało skuteczności. Sędzia główny Karol  Rudziński przedłużył spotkanie o 5 minut i w końcówce zabrakło gospodarzom trochę szczęścia do zwycięstwa. Z przebiegu całego spotkania remis powinien satysfakcjonować obie drużyny. Motor Lubawa na inaugurację rundy wiosennej remisuje z sąsiadem tabeli IV ligi Concordią Elbląg 2:2. (mz)

Motor Lubawa: Sikora, Szymanski, Burchart, Gerka, R.Śnieżawski, Wodzicki, Margalski, Józefowicz, Malinowski, Szczepanski, Olejniczak, Szulc, Modrzewski, Demishev, Zasuwa, Kacper Sendlewski, Brzozowski,

Concordia: Kostrzewski, Ciesielski, Lubiejewski, Misiak, Komuniewski, Edil De Siuza Barros, Kozak, Sawicki, Rogóż, Domagała, Konieczki, Tomczuk, M.Pelc, P.Pelc, Załucki, Michnowski,  Nadolny.

stoją od lewej: Arkadiusz Szramka, Piotr Sikora, Andrzej Burchart, Denys Demishev, Igor Szczepański, Łukasz Marglaski, Roman Śnieżawski, Paweł Brzozowski, Adrian Ksprzycki, trener Krzysztof Malinowski
siedzą od lewej: Szymon Łątkowski, Szymon Modrzewski, Miłosz Olejniczak, Daniel Malinowski, Przemek Józefowicz, Patryk Wodzicki, Adrian Zasuwa, Mateusz Szymański, Damian Gerka