Michał Rowiński z Lubawy ukończył jeden z największych festiwali biegów górskich na świecie - Transgrancanaria

Opublikowano:

W dniach od 21 do 25 lutego po raz piętnasty odbył  się jeden z największych festiwali biegów górskich na świecie – Transgrancanaria. Festiwal odbywa się na Wyspach Kanaryjskich archipelagu górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego położonych na Oceanie Atlantyckim na północny zachód od wybrzeży Afryki,które należą  do Hiszpanii.

W tym roku wystartowało 142  reprezentantów  Polski  w tym mieszkaniec  naszego miasta  Michał Rowiński z  Teamu Lubawa Kocha Biegać. Tegoroczne zawody zgromadziły na starcie niemal 4000 zawodników z  kilkudziesięciu krajów  świata.

Transgrancanaria to cykl  biegów na  kilku  dystansach - najkrótszy dystans to 17km, najdłuższy 270 (nazywa się 360stopni dlatego, że biegnie się z południa na północ i z powrotem). Michał  pobiegł na dystansie 125 km uzyskując czas 24:34:24. W kategorii kobiet na tym dystansie  zwyciężyła Polka - Magdalena Łączak.

Sam bieg jest bardzo wymagający i odbywa się nie tylko górskimi szlakami, jest trudny technicznie. Podczas biegu jest praktycznie każdy rodzaj nawierzchni, jaki można spodziewać się w górach. Są punkty odżywcze i jest dozwolona pomoc z zewnątrz w wyznaczonych miejscach.

Gratulujemy serdecznie Michałowi ukończenia tego  biegu i życzymy dalszych sukcesów. (mz)

foto FB Michał Rowiński