Pielgrzymka Włochy

Opublikowano:

Włochy 16 – 24.04.2018r

W roku 2018 przypada
50 rocznica śmierci św. Ojca Pio oraz 100 rocznica otrzymania stygmatów

Padwa – Bolonia – Rzym - Monte Cassino
Monte San Angelo – San Giovani Rotondo
Lanciano – Loreto – Rawenna - Ferrara
 
1.DZIEŃ. Wyjazd z miejsca zbiórki ok godz. 1.00. Przejazd przez Czechy i Austrie w okolice Padwy na nocleg i obiadokolacje.

2.DZIEN. Śniadanie , przejazd do Padwy gdzie odwiedzimy Bazylikę Świętego Antoniego , gdzie weźmiemy udział w mszy św. Spacer po starym mieście a następnie przejazd autokarem do Bolonii. Zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem lokalnym gdzie zobaczymy Piazza Maggiore , Ratusz, Fontanna Neptuna , Pałac Króla Enzo Sale Borsa , Bazylikę Św. Petroniusza , Uniwersytet oraz Krzywe Wieże.
Przejazd do hotelu na kolacje i nocleg.

3.DZIEŃ. Śniadanie i przejazd do Rzymu . Udział w środowej audiencji w Watykanie. Zwiedzanie Rzymu barokowego i starożytnego z przewodnikiem. Schody Hiszpańskie , płac Nawona , Panteon , Fontanna Trevi ,Fora Cesarskie oraz Koloseum. Przejazd do hotelu na kolacje i nocleg.

4. DZIEŃ. Śniadanie , przejazd do Rzymu na dalsze zwiedzanie , które rozpoczniemy msza św. w jednej z rzymskich bazylik. ( Santa Maria Maggiore , Janów na Lateranie i Św. Pawła. Dzień zakończymy na Watykanie zwiedzaniem Bazyliki i  modlitwa przy grobie Jana Pawła. Przejazd do hotelu na kolacje i nocleg.

5. DZIEŃ. Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino. Zwiedzanie Klasztoru oraz wizyta na Cmentarzu Polskim gdzie odprawiamy msze św. Przejazd do Monte San Angelo . Zwiedzanie Bazyliki Niebiańskiej- miejsca objawienia Michała Archanioła. Przejazd do hotelu na kolacje i nocleg.

6. DZIEŃ. Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Ojca Pio z przewodnikiem następnie msza św. oraz czas na własne refleksje. Przejazd do Lanciano. Przejście do konwentu franciszkańskiego gdzie znajduje się  Cud Eucharystyczny. Przejazd do hotelu na kolacje i nocleg.

7. DZIEN. Śniadanie . Przejazd do Loreto , gdzie nawiedziły Bazylikę z Domkiem Matki Bożej , oraz odprawimy msze św. Odwiedzimy także Cmentarz Polskich Lotników. Przejazd do Rawenny . Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Mauzoleum Galii Placydi , bazylika Witalisa, baptysterium Nerona bazylika Apolinarego , grób Dantego Piazza del Popolo. Przejazd na kolacje i nocleg.

8. DZIEŃ . Śniadanie. Przejazd do Ferrary. Zwiedzanie miasta
z przewodnikiem Fortyfikacje ,Zamek Michała , katedra Św. Jerzego Płac Trieste , Uniwersytet ,Rajski Pałac. Przejazd do Czech na kolacje
i nocleg.

9. DZIEŃ Śniadanie . Przejazd do Polski. W trakcie obiad dla grupy. Przyjazd w godz. wieczornych.

Cena. 600 zł. + 350 €

cena obejmuje:
Przejazd autokarem , opieka  duszpasterska oraz pilocka, 8 noclegów w hotelach ze śniadaniami i obiadokolacja.
Przewodników lokalnych , bilety do obiektów, zestawy słuchawkowe, ubezpieczenie NW, KL.
Pożegnalny obiad w drodze powrotnej

Organizatorzy:

Szafarz Tomasz Holiczko z Parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie
Parafia Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Prątnicy
 
Wszelkie informacje i zapisy
u Szafarza Tomasza Holiczko kom. 603 93 28 28

Materiał : Organizator