PODROBIŁ PODPISY. POSTĘPOWANIE ZAKOŃCZONE AKTEM OSKARŻENIA

Opublikowano:

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 53 – latkowi. Mężczyzna usłyszał siedem zarzutów podrobienia podpisów. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko 53 - latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna podrobił  podpisy właścicielki jednej z firm z terenu powiatu iławskiego na pełnomocnictwach, umowach, porozumieniach. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że 53 – latek był uprawnionym do reprezentowania właścicielki firmy jednak nie oznaczało to, że mógł podpisywać się jej imieniem i nazwiskiem.

Cały proceder wyszedł na jaw po tym jak w związku z zawartymi przez sprawcę umowami podpisanymi imieniem i nazwiskiem właścicielki firmy przyszło do niej wezwanie zapłaty zobowiązania. Kobieta była bardzo zdziwiona korespondencją i o pomoc w wyjaśnieniu sytuacji poprosiła policjantów.  Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił zatrzymać 53 – latka. Mężczyzna usłyszał  7 zarzutów podrobienia podpisu na dokumencie i użycia go jako autentyczny.

Kodeks karny za podrobienie podpisu  przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności 

źródło KPP Iława