WINTER CUP GNIEZNO 2017 z udziałem Żaków Constractu Lubawa

Opublikowano:

Pierwszy dzień

2 grudnia grupa Żak- Constractu Lubawa wybrała się na jeden z największych turniejów w Polsce, który odbywał sie w Gnieźnie. W sumie do rywalizacji stanęło 30 drużyn z 7 województw. Lubawianie jako jedyni reprezentowali Warmię i Mazury. 

Po ceremonii losowania młodzi konstruktorzy trafili do grupy E, w której przyszło im się mierzyć z  z pięcioma zespołami :Chrobry Gniezno, Wisła Toruń, FASE Szczecin, Warta II Poznań oraz ELPE Święciechowa. W pierwszym meczu lubawianie pokonali Chrobrego Gniezno 3:1 i z przytupem weszli w turniej. Drugie spotkanie to prawdziwy popis  piłkarzy  Constractu Lubawa, którzy po koncertowej grze pokonali Wartę II Poznań aż 7:0. 

Kolejnym rywalem był FASE Szczecin ( trzecia drużyna turnieju), który podobnie jak nasz zespół miał na swoim koncie 6 punktów po dwóch kolejkach. Po ciężkim boju zwyciężyliśmy 1:0 i z kompletem zwycięstw przewodziliśmy w tabeli grupy E. Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo, tym razem z Wisłą Toruń 4:0. 

Strata punktów przydarzyła się naszym chłopcom dopiero w ostatnim meczu, kiedy to ulegliśmy 1:3 ELPE Święciechowa (zwycięzca całego turnieju). Porażka ta okazała się brzemienna w skutkach gdyż trzy zespoły (FASE Szczecin, ELPE Święciechowa oraz n zespół z Lubawy) zgromadziły taką samą liczbę punktów. Przy takim układzie decydował bilans bramkowy, który jak się okazało mieliśmy... najgorszy (+12). To zadecydowało, że w niedzielę lubawianie zagrali  w finale B

Drugi dzień

Z ośmioma punktami na koncie wygrywamy Finał B w którym pokonaliśmy Wartę I Poznań (1:0), Akademię Aktywnych Poznań (2:1) oraz zremisowaliśmy z Polonią Środa Wielkopolska (0:0) i Błękitnymi Owińska (2:2). Pierwsze miejsce w Finale A zagwarantowało nam mecz o 11 miejsce w turnieju, w którym  rywalem okazała się  akademia byłego reprezentanta Polski i gracza m.in  Atletico Madryt - Romana Koseckiego, "Kosa" Konstancin. Po końcowym gwizdku sędziego na tablicy widniał wynik 0:0. Potrzebne były rzuty karne, w których lepiej wypadli akademicy z Konstancina. 

Młodzi zawodnicy z Lubawy zaprezentowali wysoki poziom techniczny oraz zebrali wiele pochwał za swoją grę .Doświadczenie, które zebrali w Gnieźnie da jeszcze wiele radości w dążeniu  do optymalnego przygotowania młodych zawodników Kluby Constract Lubawa

Dawid Klejna  foto  także   Ewa Szauer