Red Devils Chojnice - Constract Lubawa (1:0) 2:1

Opublikowano:

26. listopada w hali Centrum Park Chojnice rozegrano 9 kolejkę I ligi Futsalu. Red Devils Chojnice – lider tabeli, była drużyna ekstraklasy zmierzyła się z Constractem Lubawa. Drużyna   gospodarzy dominuje w klasyfikacji strzelców ligi, której przewodzi Jakub Mączkowski, a za nim Sebastian Wojciechowski.  

Dzisiejsze spotkanie było pierwszym oficjalnym pojedynkiem Red Devils z Constractem Lubawa. Wcześniej zespoły spotkały się w meczach towarzyskich.

W drużynie Constractu grają dwaj byli zwodnicy z Chojnic Piotr Papierowski i Bondarenko. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 7 minucie, której strzelcem był Mączkowski. W końcówce Piotr Papierowski z przedłużonego rzutu karnego trafił w poprzeczkę. W pierwszej połowie gra była ostra, obie drużyny pokazały piękne widowisko.  

Dwie minuty po przerwie po pięknej akcji dwóch najlepszych strzelców gospodarzy drugą bramkę zdobywa ponownie Mączkowski.

W 30 minucie bramkę dla Constractu Lubawa zdobywa Patryk Szczepaniak jest 2:1 dla gospodarzy. Po zdobyciu bramki piłkarze z Lubawy znacznie korzystniej prezentowali się na boisku i mogli zdobyć bramkę. Na kilka sekund przed końcem spotkania najlepszy strzelec I ligi Mączkowski nie trafił z rzutu karnego przedłużonego.

Całe spotkanie kończy się wynikiem  2:1 dla  gospodarzy i umocnili się na pozycji lidera I ligi. Drużyna Constractu po ostatniej porażce we własnej hali w dniu dzisiejszym  prezentowała się dobrze, zabrakło trochę szczęścia.

KS Constract Lubawa: Bondarenko (Zelma) – Kaniewski, Grubalski, Szczepaniak, Papierowski – Karbowski, Mederski, Wasiak, Ossowski, Wolski, Maśkiewicz, Sadowski, Jarzembowski. 

Red Devils Chojnice: Werner (Czarnowski) – Prz. Laskowski, Kolesnik, Mączkowski, Wojciechowski – Kaźmieczak (C), Pa. Laskowski, Kowalski, Kubiszewski, D. Laskowski, Sobański, Wardowski  

opr. na podst.  lajfty.com  mz