POBILI ZNAJOMEGO. POSTĘPOWANIE ZAKOŃCZONE AKTEM OSKARŻENIA - Lubawa / e-Lubawa

POBILI ZNAJOMEGO. POSTĘPOWANIE ZAKOŃCZONE AKTEM OSKARŻENIA

Opublikowano:

Policjanci z Lubawy wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie przeciwko dwóm mężczyznom. 26 – latkowie pobili znajomego powodując u niego obrażenia twarzy. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko dwóm mężczyznom. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy będąc przed jednym z lokali w Lubawie spotkali znajomego. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni. Kiedy skończyły się argumenty sprawcy postanowili użyć siły i pobili znajomego. 

Pokrzywdzony doznał obrażeń twarzy. Policjanci pracujący nad wyjaśnieniem tej sprawy przesłuchali zgłaszającego i świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować i zatrzymać sprawców. Okazali się nimi  dwaj 26 – Latkowie.  Mężczyźni  zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Teraz w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą musieli tłumaczyć się przed sądem.

Kodeks karny za przestępstwo pobicia przewiduje kare do 3 lat pozbawienia wolności 

źródło KPP Iłwa