Rewelacyjny występ Zbigniewa Gostóła

XIII edycja lubawskiej ligi tenisa stołowego zbliża się do półmetka. W czwartek 04.12.2014 roku rozegrano dziesiąty turniej, w którym uczestniczyło 46 zawodników.

Klasę pokazał lider klasyfikacji generalnej T.Golder. Wygrał turniej, pokonując w finale rewelacyjnego iławianina, zawodnika starszego pokolenia Zbigniewa Gostóła 3:0. Z.Gostół w drodze do finału wykazał się olbrzymim doświadczeniem i dużą odpornością psychiczną, pokonując najpierw K.Lewandowskiego, broniąc cztery piłki meczowe w decydującym piątym secie- wygrywając tego seta 22:20, następnie ograł M.Surdykowskiego- przegrywał w piątym secie 7:10, zdobył kolejno pięć punktów. Wygrał seta 12:10 i cały pojedynek 3:2, w półfinale rozprawił się z wiceliderem W.Łątkowskim 3:1.

W pojedynku o drugie miejsce M.Surdykowski wyciągnął wnioski z przegranego meczu z Z.Gostółem i pokonał go 3:0.

A.Guzowski zajmując piąte miejsce awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kosztem M.Wojtkiewicza, który zajął dalsze miejsce i stracił sporo punktów.(mw)