Zdarzenie z udziałem trzech samochodów na ul. Toruńskiej w Lubawie

Opublikowano:

W sobotnie południe na drodze krajowej DK-15, na skrzyżowaniu ul. Toruńskiej z ul. Wyzwolenia, doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych: Hondy, Volkswagena i Hyundaia.

Według wstępnych  nieoficjalnych ustaleń, do kolizji doszło na zasadzie tzw. efektu domina. Czarna Honda zatrzymała się, aby ustąpić pierwszeństwa pojazdowi skręcającemu w ul. Wyzwolenia. Za nią zatrzymał się Volkswagen. Kolejny jadący Hyundai nie wyhamował na czas i uderzył w tył Volkswagena, który z kolei został wepchnięty w stojącą przed nim Hondę.

Na miejsce zdarzenia skierowano zastępy OSP Lubawa, PSP Iława, trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz policję, w tym funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Iława. Po przebadaniu uczestników zdarzenia, jedna osoba została przewieziona do szpitala na dalsze badania.

Mieszkańcy podkreślają, że jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Lubawie. W tym rejonie w przeszłości dochodziło już do poważnych wypadków, również ze skutkiem śmiertelnym. Niestety, ze względu na to, że skrzyżowanie łączy drogę krajową i wojewódzką, sprawa wymaga współpracy dwóch instytucji  -  rządowej (GDDKIA) i wojewódzkiej, które dotychczas nie znalazły skutecznego rozwiązania problemu.   (mz)

foto mz