,,KOPERNIK BIKE ” - I Cross Rowerowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie

Opublikowano:

6. czerwca  br. od  godz. 16.00  na ścieżkach wokół Sanktuarium w Lipach odbył się I Cross  Rowerowy. Organizatorami zabawy na świeżym powietrzu były: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lubawie i Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „KOPERNIK” Lubawa. Celem tej sportowej zabawy była popularyzacja jazdy rowerem jako źródła zdrowia i ekologicznego podróżowania, popularyzacja i upowszechnianie rodzinnych wypraw rowerowych jako zdrowej aktywnej formy aktywności fizycznej i wypoczynku oraz sposobu na spędzanie czasu wolnego, rodzinnego spędzania czasu wolnego bez aktywności przy komputerze, itd.
 
Rywalizacja crossowa odbywała się z podziałem na kategorie wiekowe. Zdobywcy miejsc I – III w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Piękna pogoda sprawiła, że na starcie oprócz zawodników były całe rodziny. To pierwszy cross, ale organizator czyli Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika planuje kolejne zawody - mówił  Dyrektor szkoły Mirosław Kowalczyk. Start i meta oraz punkt sędziowski: park w otoczeniu Sanktuarium w Lipach (przy placu zabaw).

Zawodnicy podzieleni zostali na 5 kategorii: Dziewczęta, Chłopcy, Dzieci sześcioletnie, Grupa mieszana uczniowie klasy 1 i 2, Grupa mieszana uczniowie klas 3 i 4, grupa mieszana uczniowie klas 5 i 6, Grupa mieszana Uczniowie klas 7 i 8.

(mz)