„Dzień Rodziny” w Grabowie-Wałdykach

Opublikowano:

30 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach odbyły się uroczystości w ramach XXV Warmińsko-Mazurskich „Dni Rodziny”. Młodsze dzieci z naszej szkoły  wraz z wychowawcami przygotowały dla swoich rodziców występy artystyczne.

Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze dzieci 3-4 latki. Zaśpiewały piosenkę  pt. „Jesteś mamo skarbem mym” oraz wyrecytowały piękne wiersze. Drugi z kolei był występ zerówki, która zaprezentowała wiersze, piosenkę i pokazała swój taneczny talent. Na koniec wystąpiły dzieci z klas 1-3. Przedstawiły zabawny skecz o rodzinie, przeplatany piosenkami. Po występach dzieci wręczyły swoim kochanym rodzicom własnoręcznie zrobione upominki.  Po skończonej części artystycznej świętowanie przeniosło się na boisko szkolne, gdzie wszyscy wspólnie biesiadowaliśmy przy ognisku.

To był dzień wypełniony szczęściem, radością i wzruszeniem, który można podsumować słowami „Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza” Johann Heinrich Pestalozzi.

SP w Grabowie-Wałdykach