XXIII Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. „Budowlanka” znów na podium! III miejsce ZS w Lubawie

Opublikowano:


Turniej otworzył Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, który skierował kilka słów do młodzieży m.in. na temat bezpieczeństwa jazdy, która jak zauważył daje wiele satysfakcji, ale niesie z sobą także sporo zagrożeń. Według Starosty, udział w taki turnieju z pewnością podnosi poziom wiedzy w tej dziedzinie i uświadamia te zagrożenia. A fakt, że turniej odbywa się w powiecie iławskim już 23 raz i nie brakuje uczestników, świadczy tylko o tym, że temat motoryzacji i bezpieczeństwa jest wciąż interesujący dla młodzieży.

Konkurencje XXIII Powiatowego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego:

  1. konkurencje teoretyczne –  testy: wiedzy, skrzyżowań, 
  2. konkurencja praktyczna – przygotowanie pojazdu do jazdy,
  3. konkurencja praktyczna – jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”,
  4. konkurencja praktyczna – sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki Turnieju:

I miejsce – drużyna Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie

II miejsce – drużyna Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie

III miejsce – drużyna Zespołu Szkół w Lubawie

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat iławski w finale wojewódzkim Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2023, który odbędzie się 30 maja 2023 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Elblągu. W Turnieju brały udział także drużyny z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie. Laureatom oraz wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy!

Nagrody w XXIII Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny ufundował  Samorząd Powiatu Iławskiego (wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji), który był organizatorem turnieju, przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Iławie oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. Upominki przygotowali również uczniowie szkoły (Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1). Podziękowania kierujemy do dyrekcji ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie –  Elżbiety Gościńskiej, za ogromne wsparcie organizacyjne.


Zwycięski team z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie z opiekunem Anetą Urbańską oraz Renatą Motylińską, dyrektorem wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie, Agnieszką Zabłotną (pracownikiem urzędu), komendantem Komendy Powiatowej Policji w Iławie, młodszym inspektorem Waldemarem Pankowskim, sędzią głównym turnieju, nadkomisarzem Arkadiuszem Majewskim (naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KPP Iława) 

Uczniowie  Zespołu Szkól w Lubawie

www.powiat-ilawski.pl (Fot. M. Rogatty)