Pierwszy wernisaż młodej malarki z Ukrainy w LCAS . Wystawa potrwa do 7 grudnia br.

Opublikowano:

22 listopada godzinie 17:00 w LCAS, odbył się  wernisaż  malarski Margarity Iszczenko. Margarita jest młodą ukraińską malarką z Zaporoża. Od marca 2022 r. mieszka w Polsce. Jest studentką Pracowni Artystycznej „Harmonia” w mieście Zaporoże.

To tam odkryto jej talent, który rozwijał się pod okiem profesjonalnej artystki i doskonałej nauczycielki Swietłany Żachowskiej.(Margarita uczy się pod okiem profesor one line).Mając 12 lat, brała udział w wielu wystawach i konkursach:- „Inspiracja on line” 2021, „Art. – Mix” 2021, „Harmonia w tobie” 2022.

Margarita w wyniku wojny znalazła się w Polsce. Malowanie sprawia, że łatwiej jej przeżyć rozłąkę z rodziną i bliskimi. W swoich pracach preferuje jaskrawe i kontrastowe kolory.
W  rodzinie młodej malarki nie było tradycji malarskich odpowiada mama  Margarity.Trudno żyć w kraju, gdzie toczy się wojna i Margarita  pod  wpływem sytuacji jaka zaszła w jej  młodym życiu,  skupiła się na tym co potrafi czyli malowaniu podkreśliła mama w rozmowie podczas  otwarcia wystawy.

W imieniu Margarity  wernisaż otworzyła Pani Jolanta Wyżlic,która powiedziała m.in:że ma nadzieję, ze jej twórczość sprawi dużo radości odwiedzającym i dostarczy miłych przeżyć estetycznych.
Wystawa została  przygotowana przez panią Jolantę Wyżlic,  dzięki  wsparciu i przychylności pani Kamili Kowalczyk Kierownik  Lubawskiego Centrum Aktywności Społecznej,która otrzymała od mamy  Margarity obraz .
W  wernisażu uczestniczyli koleżanki i koledzy  ze szkoły wraz z rodzinami do której uczęszcza Margarita .

Zapraszamy  do  odwiedzenia LCAS i wystawy młodej malarki .Wystawa potrwa do 7  grudnia br.

(mz)