DINUSIE I PAPUŻKI Z PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO „SMERFOLANDIA” W TEATRZE LALEK W OLSZTYNIE

Opublikowano:

20 maja 2022r. dzieci z grupy ,,Dinusie” oraz ,,Papużki” z Przedszkola Niepublicznego ,,Smerfolandia” w  Lubawie uczestniczyły w bardzo wartościowej wycieczce. Przedszkolaki wybrały się do Olsztyńskiego Teatru Lalek na spektakl pt. ,,Pan Maluśkiewicz i wieloryb”.

Pełna humoru przygoda tyciusieńkiego jak ziarnko kawy pana Maluśkiewicza oraz dwóch podróżniczek, którzy wyruszają na wyprawę badawczą, podczas której chcą odkrywać dziką przyrodę. Okazuje się że nie jest ona taka dzika, ale zaśmiecona i zniszczona przez człowieka. Pan Maluśkiewicz wraz z wielorybem i podróżniczkami odwiedzają różne kraje i dostrzegają zmiany, które na planecie wprowadził człowiek poprzez swoje szkodliwe działanie.

Pierwsza wizyta w teatrze była dla dzieci prawdziwym przeżyciem. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz ciekawe kostiumy przyciągały uwagę przedszkolaków i wywołały na  twarzach prawdziwy zachwyt.

Wycieczka miała na celu zapoznanie dzieci ze sztuką teatralną,rozbudzanie wrażliwości, a także możliwość bezpośredniego kontaktu z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze.

Materiał: Przedszkole Niepubliczne ,,Smerfolandia” w Lubawie