„Pożyteczne powietrze” - zajęcia ekologiczne w Przedszkolu Niepublicznym „Bajkolandia” w Lubawie

Opublikowano:

Poniedziałek okazał się niezwykle radosnym dniem w naszym przedszkolu. Wszyscy powróciliśmy do zajęć stacjonarnych, a dzieci cieszyły się, że w końcu mogły zobaczyć rówieśników i swoją Panią. Oczywiście zabawa, radość i mnóstwo emocji towarzyszyły wszystkim przez cały dzień, jednak nasze dzieci z wielką ochotą realizowały ciekawe tematy jakie Pani Jola przygotowała na powitanie.

Jednym z nich był temat POWIETRZE. Przedszkolaki z grupy „Motylki” poznały dziś jego niesamowitą moc. Dowiedziały się, że mimo iż jest niewidoczne, to możemy je poczuć i obserwować jego wpływ na nasze najbliższe otoczenie. Dzieci samodzielnie doświadczały w toku zabaw dydaktycznych wpływ powietrza na różne przedmioty. Tańczyły z paseczkami bibuły do piosenki  „Co robi powietrze?”.

Doskonaliły poczucie rytmu i umiejętność odwzorowywania rytmu według pokazu, wykonały podobiznę „Pana Powietrze” oraz wykonały samoloty metodą orgiami. Dowiedziały się również jak zgubny wpływ na nasze zdrowie i środowisko ma zanieczyszczone powietrze i co robić, by o nie dbać.

Materiał: Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia” w Lubawie