Otwarcie Wilczego Szlaku w Napromku gm.Lubawa

Opublikowano:

Uroczyste otwarcie Wilczego Szlaku odbyło się w Napromku w Gminie Lubawa na terenie Nadleśnictwa Olsztynek. Uroczystość połączona była z piknikiem ekologicznym.

11 sierpnia w uroczystości uczestniczyło wielu gości m.in. Marszałek województwa - Gustaw Marek Brzezin, Wójt Gminy Lubawa - Tomasz Ewertowski, Krzysztof Słowiński -Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie, Anna Pikus z dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych Wydział Edukacji i Udostępniania Lasu, Dr inż. Piotr Czyżyk - Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, przedsiębiorcy, pracownicy lasów, przedstawiciele policji i straży pożarnej, okoliczni mieszkańcy, przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego z Lubawy, młodzi piłkarze z Lubawskiej Akademii Piłkarskiej, harcerze, strażacy. 

Nadleśnictwo Olsztynek znalazło się na trasie Wilczego Szlaku ze względu na sukcesy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt "Napromek", w którym przywrócono naturze aż dwa wilki dzięki pasji leśniczego Lecha Serwotki. Podczas pikniku przywrócono środowisku wyleczoną pustułkę i myszołowa. Po części oficjalnej nastąpiło uroczyste otwarcie odnowionego fragmentu ścieżki przyrodniczej „Uroczysko Napromek”. 

Organizatorzy przygotowali wiele konkursów, zabaw i innych  atrakcji dla wszystkich, którzy tego dnia zawitali do Napromka.

Ośrodek Rehabilitacji zwierząt "Napromek" w Nadleśnictwie Olsztynek to jedyny w północnej części kraju ośrodek specjalizujący się w pomocy wilkom. (mz)