Nie zapłacił za opony. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Opublikowano:

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 46-latkowi. Mężczyzna kupił opony w jednej z lokalnych firm i nie zapłacił za nie. Straty sklepu to ponad 7 tys.zł. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 46-latkowi.  Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna w grudniu 2015 roku kupił opony na przedłużony, trzydziestodniowy termin płatności.

Na zakupy została wystawiona faktura. Mieszkaniec powiatu ostródzkiego pomimo wielokrotnych próśb jej nie opłacił. W trakcie czynności okazało się również, że po pewnym czasie pokrzywdzony nie mógł się skontaktować ze sprawcą, który przestał od niego odbierać telefony. Policjanci pracujący nad tą sprawą przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzut mieszkańcowi powiatu ostródzkiego, do którego się przyznał.

Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności. 

źródlo KPP Iława