Prace remontowo-konserwatorskie kościoła św. Barbary

Opublikowano:

Od poniedziałku 7 VIII rozpoczęły się prace remontowo-konserwatorskie na obiektach drewnianego Kościoła pw. św. Barbary w Lubawie, który jest jednym z najcenniejszych zabytków w Lubawie.

Drewniane Perły Ziemi Lubawskiej - konserwacja drewnianych zabytków celem wzrostu atrakcyjności kulturowej regionu - to projekt, który otrzymał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Projekt przewiduje remont w dziewięciu kościołach Ziemi Lubawskiej, w tym m. in.  lubawskiego Kościoła pw. św. Barbary, kościoła pw. św. Wawrzyńca w Rożentalu oraz Kościoła pw. św. Barbary w Złotowie. 

Partnerem odpowiedzialnym za realizację projektu jest parafia pw. św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim. Wykonawcą projektu jest firma Gorek Restauro sp.z.o.o, spółka komandytowa.

Prace dotyczyć będą całego wnętrza. W związku z pracami Kościół św. Barbary będzie zamknięty do czasu zakończenia prac.

Intencje mszalne przyjęte na Msze św. w Kościele św. Barbary zostaną odprawione w Kościele farnym. Zapraszamy na niedzielne Msze święte w Kościele św. Anny o godz. 07.00, 08.30, 10.00, 12.00 i 15.00 oraz w kaplicy szpitalnej o godz.07.00, a w dni powszednie do Kościoła Farnego na godz.08.30 i 18.00. 

opr. mz
foto mz