Policjant pomógł 21-latce, która zasłabła na jednej z dróg w powiecie ostródzkim

Opublikowano:

Lubawski policjant jadąc na służbę pomógł 21-latce, która idąc jedną z dróg w powiecie ostródzkim zasłabła i się przewróciła. Funkcjonariusz udrożnił drogi oddechowe i do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego wspólnie z innymi kierującymi ułożył kobietę w pozycji bezpiecznej, przez cały czas kontrolując jej stan.

Policjant z Komisariatu Policji w Lubawie st. post. Patryk Budzich jadąc na służbę zauważył leżącą na drodze kobietę. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał się i podszedł sprawdzić co się stało. Policjant podejrzewał, że mogła być uczestnikiem zdarzenia drogowego. St. post. Patryk Budzich sprawdził czynności życiowe kobiety, udrożnił drogi oddechowe, jednak nie było z nią żadnego kontakty. 

Po chwili podjechał drugi samochód. Mężczyźni ułożyli kobietę w pozycji bezpiecznej i wezwali służby ratunkowe.  Następnie podszedł kolejny kierowca, który oświadczył, że jest lekarzem. Przeprowadził na miejscu badanie urazowe oraz poinstruował policjanta jak i drugiego mężczyznę jak z rzeczy znajdujących się obok należy wykonać kołnierz ortopedyczny, który następnie założyli kobiecie.

Po badaniu na szczęście okazało się, że nie ma ona urazu kręgosłupa. Mężczyźni przenieśli  kobietę na pobocze i do czasu przyjazdu wezwanej karetki kontrolowali jej stan. Zespół pogotowia przetransportował kobietę do szpitala i jak się później okazało 21 - latce na szczęście nic się nie stało. Okazało się, że młoda kobieta była pod znacznym działaniem alkoholu a kiedy przewróciła się na drodze nie miała siły już wstać i zasnęła.  

Policjanci apelują, aby nie być obojętnym na otaczający nas świat i ludzi. Ktoś obok może potrzebować naszej pomocy. Również my możemy znaleźć się kiedyś w sytuacji, gdy będziemy potrzebować uwagi innych 

źródło KPP Iława