Przez dziurkę od klucza… czyli co słychać u dzieci, młodzieży z gminy Lubawa!

Opublikowano:

Świetlicowe wakacje

W okresie letnim na terenie gminy Lubawa funkcjonują Wakacyjne Świetlice, które stanowią ciekawą ofertę spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Wychowawcy dbają o to, aby proponowane zajęcia były zróżnicowane i atrakcyjne - każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej prezentujemy relację z Wakacyjnych Świetlic w Rumienicy i Zielkowie.

Wakacyjna Świetlica w Rumienicy

W miesiącu lipcu w Wakacyjnej Świetlicy w Rumienicy, odbywały się zajęcia animacyjne dla dzieci. Dzięki wyobraźni i spostrzegawczości uczestników, każda zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. „Klamerkowe szaleństwo”, „Sałatka owocowa”, „Impuls” i „Talarek”  to tylko niektóre zabawy, które dzieci na pewno zapamiętają na dłuższy czas. W świetlicy przeprowadzano także różnorodne przyrodnicze quizy, które pokazały ogromną wiedzę dzieciaków. Na zajęciach plastycznych powstały ciekawe prace, m.in. stroiki, sowy, kwiaty kółek, z serwetek. Najwięcej pracy wymagały kartonowe budowle, które znalazły dla siebie miejsce w domach uczestników świetlicy. Dzieci pracowały nad nimi kilka dni. Kiedy tylko pogoda pozwalała uczestnicy świetlicy korzystali z pobliskiego boiska i placu zabaw, a w drodze powrotnej chętnie szukali poziomek.  I tak w wakacyjnej świetlicy czas szybko upłynął. 

Wakacyjna Świetlica w Zielkowie

Wakacyjna Świetlica w Zielkowie cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Zajęcia podzielono na dwie grupy wiekowe: w poniedziałki i wtorki odbywały się zajęcia dla młodszych dzieci, zaś w kolejne trzy dni tygodnia dla dzieci starszych. Maluchy pod okiem wychowawcy często korzystały z wakacyjnej pogody podczas spacerów po okolicy i zabaw na placu zabaw. Tworzyły też przepiękne motyle i kwiaty na zajęciach plastycznych.  Starsi uczestnicy brali udział w różnorodnych zajęciach integracyjnych, plastyczno-technicznych oraz kulinarnych. Te ostatnie cieszyły się największą popularnością, podczas jednych z nich uczestnicy przyrządzili smakowite owocowe desery. Nie zabrakło również spacerów, zajęć ruchowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

OPS GL