Porażka drużyn z Łążyna i Złotowa w rundzie wstępnej WPP

Rozpoczęła się runda wstępna Wojewódzkiego Pucharu Polski W rundzie wstępnej w dniu wczorajszym grały dwie drużyny z terenu gminy Lubawa. Lider Złotowo podejmował u siebie zespól Delfin Rybno. Zespól z Rybna, w którym grają byli zawodnicy Motoru Lubawa - Bazyli Jabłonowski oraz Dawid Ksiuk, nie dali najmniejszych szans A klasowemu zespołowi ze Złotowa.

Już w pierwszej połowie goście zdobyli trzy bramki po strzałach Bazylego Jabłonowskiego, Orzechowskiego i Zasadzkiego.

W drugiej połowie goście zdobyli jeszcze dwie bramki po strzałach Łożyńskiego i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 0:5.

Lepiej zaprezentowali się piłkarze A klasowej Avisty Łążyn, którzy podejmowali Radomniak Radomno III drużynę ligi okręgowej. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w której lepiej prezentowali się gospodarze, w drugiej goście zdobyli dwie bramki po strzałach Cezarego Cabaja i Damiana Hajduka i kiedy wydawało się, że padną kolejne dla gości, w końcówce spotkania po jednej z kontr Marek Wierzbowski zdobył bramkę kontaktową.

Bramka uskrzydliła gospodarzy i w końcówce mimo gry w 10-tkę czerwona kartka dla Mariusza Kowalkowskiego, mieli okazję do wyrównania. Zabrakło jednak czasu i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości z Radomna 1:2.