PIKNIK RODZINNY W ROŻENTALU

Opublikowano:

Dnia 8 lipca 2017 r. odbył się kolejny Piknik Rodzinny w Rożentalu. Piknik rozpoczęły wybory Małej Miss Rożentala. Dziewczynki w kolorowych sukienkach przeszły się po wybiegu dla modelek. Jury wybrano spośród publiczności, a zadanie wyłonienia zwycięzcy nie było łatwe. Wybór padł na Hannę Podemską i to jej przypadła korona Małej Miss Rożentala. 

Odbył się również konkurs plastyczny pt. „Moje wymarzone wakacje”. Nagrody były dla wszystkich uczestników. Ciekawym punktem pikniku był pokaz zapaśników M.L.K.S. „Sokół” Lubawa. Wzbudził wiele emocji wśród obserwatorów.

Potem odbył się Turniej Wiedzy o Gminie Lubawa o Puchar Sołtysa – Rożental 2017. Pytania zawierały ciekawostki związane wyłącznie z terenem Gminy Lubawa i wsi Rożental. Puchar zwycięzcom – Pani Agnieszce Deptuła i Pawłowi Banaszewskiemu - wręczył sołtys – Wojciech Kasprzycki.

Kolejnym punktem pikniku był pokaz udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności ratownicze. Strażacy bardzo dokładnie przypominali i utrwalali zasady udzielania rannemu pierwszej pomocy. Dzieci miały okazję poćwiczyć puszczanie wody tak długo aż do wywołania dźwięku klaksonu w urządzeniu gaśniczym.

Dzieci mogły poskakać sobie na trampolinach, pozjeżdżać na dmuchańcach Eurolandii. Pięknie pomalować sobie twarz w kąciku animacyjnym, który obsługiwały Marta Fafińska i Natalia Borkowska – uczestniczki świetlicy.

Na pikniku organizowano konkursy sportowe dla rodzin i dzieci. Każdy mógł szukać szczęścia w loteriadzie, degustować wypieków Pań z Koła Gospodyń „Dolina Róż” w kawiarence, skosztować żurku specjalnie ugotowanego przez Radę Sołecką i najeść się do syta karkówką bądź kiełbaską z grilla. W sobotni wieczór, na piknikowej  zabawie tanecznej bawiło się wielu mieszkańców, a to wszystko przy muzyce zespołu „Heniek”.

W imieniu organizatorów dziękujemy naszym sponsorom, którzy wsparli przygotowania loteriady i konkursów podczas Pikniku Rodzinnego.

SPONSORZY

1. CONSTRACT EKSPORT-IMPORT SP. Z O.O.

2. OGRODY AZALII. AGNIESZKA DEPTUŁA

3. ZHU HODUJ NA PLUS. WOJCIECH KASPRZYCKI

4. TRANSPORT USŁUGOWY. STANISŁAW ŚLIWIŃSKI

5. POŚREDNICTWO FINANSOWO-UBEZPIECZENIOWE, BALIŃSCY OJCIEC I SYN

6. CZEMAROL - SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY KAROL KASPROWICZ

7. ZAKŁAD KAMIENIARSKI - JÓZEF ORZECHOWSKI

8. AGNIESZKA I RAFAŁ ŚLIWIŃSCY

9. BEATA I MARCIN MICHALSCY

10. GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Materiał: Organizator  
foto Ewa Szauer i mz