II Jarmark Macieja Konopackiego połączony z I Turniejem Rycerskim w Lubawie

Opublikowano:

W minioną sobotę i niedzielę w Lubawie odbył się II Jarmark Macieja Konopackiego połączony z I Turniejem Rycerskim. Impreza plenerowa odbyła się w Łazienkach Miejskich oraz sąsiadujących obiektach OSiR w Lubawie.

Podczas jarmarku swoje stoiska handlowe wystawili wystawcy militariów indywidualni oraz z Muzeum Broni i Militariów. Na bardzo wysokim poziomie odbywały się zawody łucznicze, ale najciekawsze były turnieje rycerzy z różnych rejonów kraju. Walki były punktowane przez sędziów. Najlepszym rycerzem okazał się rycerz z Malborka, który pokonał w finale rycerza z Olsztynka. W przerwach można było wysłuchać koncertu zespołu Dixie Brotherhood z Torunia. Odbywały się   średniowieczne konkursy, gry i zabawy z udziałem publiczności.

W godzinach wieczornych odbył się koncert grupy Radyna. To tylko niektóre atrakcje, które zorganizowane zostały w naszym mieście podczas tych dni. A wszystko to prowadził Michał Wróbel - Błazen Jajosz.

Organizatorami byli: MOK w Lubawie, Urząd Miasta Lubawa, OsiR w Lubawie, Bractwo Rycerskie Zamku Lubawa, Bractwo Rycerskie Zamku Kurzętnik.

(mz)