Noc gier w bibliotece szkolnej

Opublikowano:

Z 9 na 10 czerwca 2017 r. w bibliotece szkolnej w Złotowie, miała miejsce całonocna impreza pt. "Noc gier planszowych". Uczestniczyły w niej uczennice klasy V, które należą do koła bibliotecznego. Przewodnikiem gier była pani Anna Balewska, a opiekę sprawowała bibliotekarka Aleksandra Balewska. W nagrodę za całoroczną pracę, czyli udział w spektaklu promującym czytelnictwo oraz wykonaniu zakładek do książek na festyn rodzinny, dziewczęta spędziły noc w bibliotece. 

Atrakcji było co niemiara. Gier do wyboru było mnóstwo, a czasu niewiele - tylko jedna noc. Wybrano kilka gier, zapoznano się z zasadami i rozpoczęła się gra. Najbardziej podobała się gra "Domek" - każdy chciał w nią grać. Czas szybko płynął. Po kolacji na uczestniczki czekało poważne zadanie - wykonanie plakatu "Polecam książkę na wakacje". 

Każda osoba wybierała książkę, która jest tak ciekawa, że warto ją wypożyczyć na wakacje i zareklamowała ją na plakacie. Wszystkie plakaty umieszczono na korytarzu szkolnym. Można je oglądać. Mamy nadzieję, że zachęcą one wszystkich do czytania. Później była II runda gier. A na koniec można było obejrzeć film "Jumanji", którego fabuła opowiadała o grze. Nad ranem znużone uczestniczki zasnęły na 3 godziny. A potem pobudka, sprzątanie i powrót do domu. Impreza była udana!   

Materiał SP Złotowo