Jak połączyć przyjemne z pożytecznym?....czyli słów kilka o tym jak było

Opublikowano:

Uczniowie I, II i III klasy Technikum Rolniczego wraz z opiekunami odwiedzili Kortowo - miasteczko akademickie będące główną siedzibą Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Młodzież powitał prodziekan Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa profesor UWM, dr hab. Krzysztof Jankowski.

W ramach autoprezentacji, zapoznał uczestników wycieczki z kierunkami studiów, które mogą podjąć w niedalekiej przyszłości. Dziekan podkreślił wyjątkowo urokliwy charakter uniwersyteckiego campusu na skalę europejską, o czym oczywiście mogli przekonać się uczniowie podczas spaceru po Kortowie, które najpiękniejsze jest właśnie wiosną.

 W dalszej kolejności wszyscy wysłuchali wykładu dr hab. inż. Bogdana Dubisa na temat "Nowoczesnych technologii w uprawie zbóż" oraz wykładu prodziekana Jankowskiego odnoszącego się tematycznie do uprawy rzepaku. Po krótkiej przerwie, uczniowie wzięli udział w zajęciach terenowych pod kierunkiem dr hab. Jana Pawluczuka, wieloletniego pracownika Katedry Glebozawstwa i Rekultywacji Gruntów, w trakcie których zostali zapoznani z cechami morfologicznymi podstawowych profili glebowych oraz polowymi sposobami określania odczynu gleby, jej struktury oraz stopnia uwilgotnienia.

Uczniowie naszej szkoły mieli także okazję zobaczyć laboratoria badawcze Katedry Glebozawstwa i przekonać się w jakich warunkach kształcą się studenci UWM. Wyjazd do Olsztyna był już drugą formą współpracy nawiązanej pomiędzy Uniwersytetem Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie, a Zespołem Szkół w Lubawie w ramach programu „Szkoła partnerska”.  

Materiał ZS lubawa