Avista Łążyn - Jordan Kazanice (0:0) 4:1

W niedzielę 11 czerwca 2017 w Łążynie odbyło się spotkanie XX kolejki „B” klasy pomiędzy zespołami LZS AVISTA Łążyn – LZS JORDAN Kazanice. Pierwsza połowa była wyrównana i drużyny grały asekuracyjnie.

Na początku drugiej połowy, bo już w 48 minucie, Karol Józefowicz zdobywa pierwszą bramkę dla gospodarzy. Kilka minut później sędzia dyktuje rzut karny za faul na zawodniku gospodarzy. Bramkę zdobywa Marek Wierzbowski i jest 2:0 dla Avisty Łążyn.

Od tego momentu goście nie mając nic do stracenia, częściej goszczą pod bramką Mergalskiego próbując zdobyć bramkę kontaktową. Mają znakomitą okazję, nie wykorzystują rzutu karnego. W 77 minucie piłkarze Jordanu zdobywają bramkę po błędzie bramkarza, strzelcem jest Piotr Mroczkowski. Odpowiedz Avisty jest natychmiastowa po pięknej akcji Bartka Górskiego pokonuje Jakub Baczewski i jest 3:1 dla Avisty. W końcówce spotkania Paweł Kryżba zdobywa czwartą bramkę ustalając wynik spotkania na 4:1.

Obie drużyny pokazały ładny, ciekawy futbol. Gospodarze kończyli spotkanie w 10. Łukasz Junkier otrzymał czerwoną kartkę. Zwycięstwo AVISTY znacznie przybliża ich do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

W ostatniej serii gier AVISTA wyjeżdża do Smykówka na mecz z tamtejszą ISKRĄ, JORDAN podejmie u siebie mistrza ligi KS WICHER Gwiździny. Obydwie konfrontacje w niedzielę 18 czerwca 2017 o 14:00.