CONSTRACT LUBAWA - ORZEŁ FUTSAL JELCZ LASKOWICE 3:1 (1:0)

Zakończyło się spotkanie rewanżowe piłkarzy Futsalu pomiędzy Constractem Lubawa a Orłem Futsal Jelcz Laskowice. Przypomnijmy w pierwszym spotkaniu zwyciężyli piłkarze Constractu Lubawa 1:2.

Wydawało się przed tym spotkaniem, że zdecydowanym faworytem będą gospodarze. Początek spotkania przy komplecie publiczności zapowiadał się że tak będzie. W 34 sekundzie spotkania Patryk Szczepaniak zdobywa pierwszą bramkę dla gospodarzy i jest 1:0.

Po zdobyciu bramki goście nie mając nic do stracenia zaczęli krótkie krycie zawodników Constractu, którzy nie potrafili sobie poradzić i szybko, bo już w 11 minucie nazbierali 5 przewinień. W tej części doskonale radził sobie w bramce Vlad Bondarenko broniąc rzut karny przedłużony. Do przerwy Constract Lubawa prowadzi 1:0.

Od początku drugiej połowy, goście znacznie przyspieszyli grę, grali dokładniej i stworzyli kilka groźnych akcji, jednak Constract umiejętnie się bronił i kontratakował. W 32 minucie goście strzelili bramkę, jednak sędzia nie uznał jej. W tym okresie zrobiło się bardzo brzydko na boisku. Trener gości Brazylijczyk Jesus Lopez Garcia oraz zawodnicy mieli żal do arbitrów, że bramka nie została uznana.

W 34 minucie Patryk Szczepaniak pokonuje niemieckiego bramkarza gości Wiegelsa i jest 2:0. W tym momencie goście wycofują bramkarza i w konsekwencji Paweł Ossowski zdobywa trzecią bramkę dla Constractu i wynik meczu był przesądzony.

W 37 minucie piękną bramkę dla gości zdobył Krajewski ustalając wynik na 3:1. W końcówce   grający w Laskowicach Hiszpanie - Gutierrez i Martinez próbowali indywidualnych akcji, ale mecz zakończył się zwycięstwem 3:1 Constractu Lubawa i awansem do dalszej fazy rozgrywek barażowych.

W mojej ocenie najlepszym zawodnikiem spotkania był bramkarz Constractu Lubawa - Vlad Bondarenko.

KS Constract Lubawa: Bondarenko – Kawka, Grubalski, Szczepaniak, Sass – Zelma, Karbowski, Zaborski, Ossowski, Buczkowski, Sadowski, Jarzembowski.

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Wiegels (Kozak) – Witek, Gutierrez, Dziubczyński, Martinez – Jaskólski, Konieczny, Wierzgacz, Krajewski, Matejko.