Ochotnicza Straż Pożarna w Niepublicznym Przedszkolu Bajkolandia i Smerfolandia

Opublikowano:

 15.05.2017 roku  Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie odwiedzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie. Wizyta gości była uwieńczeniem ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom” organizowanego przez Zarząd Powiatowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Iławie. 

    Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Podczas prelekcji wygłoszonej przez Pana kpt. mgr inż. Krzysztofa Szałkowskiego , że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów, ale również udzielanie pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Strażacy przypomnieli najmłodszym numery alarmowe, a także uczyli jakie dane i informacje należy podać podczas wzywania służb ratunkowych.

    Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Nasi goście wręczyli przedszkolakom puzzle o tematyce związanej z funkcjonowaniem straży pożarnej ufundowane przez Burmistrza Miasta Lubawa.

    Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. 

    Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu. 

Materiał : „Bajkolandia” i „Smerfolandia”