Wyłudziła pieniądze od ZUS-u. Dobrowolnie poddała się karze

Opublikowano:

Mieszkanka gminy Lubawa dobrowolnie poddała się karze po tym jak usłyszała zarzut wyłudzenia świadczeń rentowych. Kobietę czeka teraz kara 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 2 lat tytułem próby oraz spłata wyłudzonych pieniędzy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie pod nadzorem prokuratury prowadzili postępowanie przeciwko 23-latce. Z ustaleń śledczych wynikało, że młoda mieszkanka gminy Lubawa nie poinformowała Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o tym, że przerwała naukę w jednym z okolicznych liceów. Okazało się, że 23–latka, aby móc kontynuować naukę otrzymywała comiesięczne świadczenie rentowe. Kiedy pracownik ZUS-u zorientował się, że mieszkanka gminy Lubawa bezprawnie wyłudza pieniądze od firmy o wszystkim poinformował funkcjonariuszy.

Policjanci przeprowadzili postępowanie oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu, wyłudzenia świadczenia rentowego wprowadzając w błąd instytucję co do faktu kontynuowania nauki, kobiecie. 23–latka przyznała się i dobrowolnie poddała się karze.

Teraz czeka ją kara 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 2 lat tytułem próby oraz spłata wyłudzonych pieniędzy.

źródło: KPP Iława