OSP Zielkowo zdobywcą Florianów 2017

Opublikowano:

4 maja 2017, 17 strażaków z OSP Zielkowo wyjechało do Warszawy na podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu FLORIANY 2017. Po dojeździe do stolicy, uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Techniki, a następnie udali się do Karolina, siedziby Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach na mszę święta w intencji strażaków, której przewodniczył Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz. Po mszy świętej zaproszeni na galę wysłuchali koncertu strażackich orkiestr dętych: Orkiestry Dętej OSP Nadarzyn i Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Mykanów. 

W samo południe rozpoczęła się uroczysta Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Ogólnopolski Konkurs FLORIANY", zorganizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i ogłoszono wyniki w XII kategoriach.

Do Konkursu FLORIANY wpłynęło 375 zgłoszeń ze wszystkich województw. Kapituła Konkursu nominowała do elitarnego grona półfinalistów 54 prospołeczne inicjatywy oraz 3 zgłoszonych przez OSP pracodawców. 

Spośród 57 nominowanych, prestiżowe statuetki FLORIANÓW i nagrody odebrało 21 zespołów – nagrodzono 19 prospołecznych inicjatyw i 2 najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców.

Zwycięzcy FLORIANÓW 2017 Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów w kategorii I - Rozbudowa lokalnej infrastruktury ex aequo I miejsce zdobyły: OSP Zielkowo, woj. warmińsko – mazurskie, Gmina Lubawa, powiat iławski oraz OSP Grabowiec, woj. mazowieckie, Gmina Rzeczniów, powiat lipski.

Podczas gali statuetkę  Floriana 2017 z rąk Waldemara Pawlaka odebrali Naczelnik OSP Zielkowo - Piotr Borkowski, Prezes - Roman Draszewski oraz Sekretarz - Zbigniew Trzeszewski.

Po gali odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Korzystając z pogody druhny i druhowie zwiedzili Warszawę i około 20.00 wyruszyli w drogę powrotną zadowoleni, w dobrych nastrojach do macierzystej jednostki.

Druhowie z OSP Zielkowo jako jedyni zostali wyróżnieni z województwa warmińsko-mazurskiego na 19 jednostek biorących udział w tej edycji Florianów.

Za pośrednictwem portalu Zarząd i jednostka OSP Zielkowo dziękują za umożliwienie wyjazdu: ZG LZS Lubawa, Wójtowi Gminy Lubawa za pomoc w realizacji wspólnego projektu a także mieszkańcom wsi Zielkowo.

Zgłoszenia oceniała Kapituła Konkursu w składzie: Waldemar Pawlak - Wiesław Leśniakiewicz – członek dr Andrzej Malinowski prof. Artur Krajewski, Czesław Lang, dr hab. Władysław Tabasz  prof. dr hab. n. med. Jerzy Robert Ładny, Grzegorz Molewski oraz Dorota Pardecka. 

linki  z relacji  Florianów: 

polsatnews.pl     
http://floriany.zosprp.pl/ 
http://floriany.zosprp.pl/?p=752
http://www.zosprp.olsztyn.pl/news,147,809, 

(elubawa)
foto OSPZielkowo