Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice - KS Constract Lubawa (0:0) 1:2

Za nami pierwszy pojedynek barażowy o awans do Futsal Ekstraklasy. W Jelczu-Laskowicach, Orzeł Futsal zmierzył się z KS-em Constract Lubawa. Dwie drużyny, które zajęły drugie miejsce w tabeli I ligi grupy południowej i północnej. W drużynie gospodarzy oprócz niemieckiego bramkarza Wiegelsa gra dwóch Hiszpanów - Gutierrez i Martinez. W drużynie z Lubawy debiutuje w bramce Vlad Bondarenko.

Pierwsza połowa ku zaskoczeniu gospodarzy spotkania była lepsza w wykonaniu gości. W 12 minucie Constract mógł objąć prowadzenie po dobrej akcji i strzale Dawida Kawki doskonale obronił niemiecki bramkarz gospodarzy Wiegels. W końcówce tej części gospodarze mieli kilka okazji do zdobycia pierwszej bramki, ale zawodnicy Constractu skutecznie bronili dostępu do swoje bramki. Do przerwy mamy bezbramkowy remis.

22 minuta Daniel Sass zdobywa na początku drugiej połowy zdobywa bramkę Constract prowadzi 0:1. W 28 minucie Dawid Kawka zdobywa drugą bramkę jest 0:2. W 37 minucie Martinez zdobywa bramkę dla gospodarzy jest 1:2. Mimo przewagi w końcówce spotkania piłkarze Constractu pokonują gospodarzy 1:2.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 21.05.2017 (niedziela) o godzinie 18:00 w Hali OSiR w Lubawie.

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Wiegels – Gutierrez, Dziubczyński, Matejko, Martinez – Konieczny, Witek, Kozak, Wierzgacz, Krajewski.

KS Constract Lubawa: Bondarenko – Kawka, Grubalski, Szczepaniak, Sass – Zelma, Zaborski, Karbowski, Wasiak, Ossowski, Sadowski, Jarzembowski. (mz)