Constract Lubawa przed barażami

Opublikowano:

Wyjątkowa pracowita majówka dla zawodników Lubawskiego Constractu. Futsaliści przygotowują się do najważniejszych meczów sezonu. Zajmując drugie miejsce lidze wywalczyli prawo gry w barażach o Futsal Ekstraklasę.

To jak poważnie podeszli do barażowego zadania pokazuje już sama liczna treningów. W poniedziałek odbyły się dwa treningi oddzielone od siebie odprawa taktyczną i wspólnym obiadem. We wtorek odbył się kolejny trening, a dzisiaj kolejny pracowity dzień najpierw sesja poranna, później zawodników w soje ręce wziął Mariusz Kowalkowski. Masażysta zadba o regenerację każdego zawodnika. Masaże potrwają do godziny 16, a później kolejny trening. 

Trener  Constractu Lubawa Dawid Grubalski komentując ten gorący czas mówi jasno. „Robimy wszystko, co jesteśmy w stanie w tym momencie zrobić, każdy włożył w te przygotowania wszystko, co miał najlepsze. Jestem zadowolony z pracy, którą wykonał cały zespół, a wynik zweryfikuje jak było naprawdę”.

Czwartek będzie dniem odpoczynku, choć nikt nie wyklucza sesji indywidualnej to oznacza, że jest spora rywalizacja, a wszyscy chcą znaleźć się w kadrze na spotkanie z Futsal Jelcz Laskowice. Najciekawiej zapowiadają się wybory w bramce Constractu. 

Na dzisiejszym treningu do dyspozycji było 4 bramkarzy, który z nich otrzyma zaufanie trenerów i weźmie tą wielką odpowiedzialność na swoje barki. Kacper Zelma i Vlad Bondarenko wydają się być pierwszymi wyborami, problemy zdrowotne ograniczają nieco Grzegorza Kamińskiego. Jest jeszcze Mateusz Lewalski, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. 

W piątek w godzinach południowych zespół wyruszy w drogę do Laskowic. Wyjazd dzień przed meczem to kolejny ukłon w kierunku jak najlepszego przegotowania do meczu. W tym momencie wszystko wydaję się być dopięte na ostatni guzik, ale o ostatecznych rezultatach zadecyduje boisko. 

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 21.05.2017 (niedziela) o godzinie 18:00. (dk)

foto mz