OKRADŁ DZIADKA. 16 - LATEK BĘDZIE TŁUMACZYŁ SIĘ PRZED SĄDEM RODZINNYM I NIELETNICH

Opublikowano:

Przed sądem rodzinnym i nieletnich w najbliższym czasie będzie tłumaczył się 16 – latek. Młody mieszkaniec Lubawy ukradł dziadkowi portfel a następnie za pomocą karty do bankomatu zrobił sobie zakupy. Policjanci odzyskali skradziony portfel wraz z dokumentami a 16 – latek usłyszał zarzut.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży portfela z zawartością dokumentów. Policjanci pojechali na miejsce. Ustalili, że sprawca wykorzystując  chwilową nieuwagę pokrzywdzonego ukradł należący do niego portfel z zawartością dokumentów oraz karty do bankomatu.

Policjanci przyjęli zawiadomienie, przesłuchali świadków oraz przeprowadzili dokładne oględziny miejsca zdarzenia.  W trakcie czynności ustalili, że o dokonanie kradzieży pokrzywdzony podejrzewa swojego wnuka. Policjanci ustalili, gdzie może przebywać 16 – latek i zatrzymali go.  Przypuszczenia pokrzywdzonego okazały się słuszne. Policjanci ustalili, że młody mieszkaniec Lubawy wykorzystując chwilową nieuwagę dziadka ukradł mu portfel z zawartością dokumentów oraz karty do bankomaty. Następnie poszedł do kilku miejscowych sklepów i przy pomocy karty dokonywał zakupów.  Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że to nie jedyne przewinienie 16 – latka. 

Kilka miesięcy wcześniej młody mieszkaniec gminy Lubawa również ukradł dziadkowi kartę do bankomatu za pomocą, której także dokonał zakupów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 16 – latkowi. Policjanci odzyskali portfel z dokumentami, który przekazali pokrzywdzonemu.

Młody mieszkaniec gminy Lubawa ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

źródło KPP Iława