Podsumowanie roku 2016 w KS Constract Lubawa

Opublikowano:

Zarówno końcówka starego jak i początek nowego roku nie są najlepszym okresem dla seniorów KS Constract. Podopieczni trenerów Grubalskiego i Jarzembowskiego,  w ostatnich dwóch spotkaniach na 6 możliwych punktów zdobyli zaledwie 1. 

Ostatnie wyniki mogłyby wskazywać, że Lubawianie powoli będą się żegnać z walką o wymarzoną Ekstraklasę to jednak tabela mówi zupełnie coś innego. Faworyci ligi zgodnie tracą punkty, co w rezultacie sprawia, że pierwsze 6 zespołów wciąż liczy się w walce o najwyższe lokaty. 

Nie można jednak ukryć, że czas wrócić do wygrywania i realizacji swoich planów. W powrocie na właściwe tory ma pomóc Dawid Kawka, były zawodnik FC Toruń i TAF Toruń ma być receptą na słabą skuteczność zespołu. Próbkę swoich umiejętności pokazał w sobotnim spotkaniu w Unisławiu. Dawid pięknym wolejem otworzył wynik. Jak się później okazało gospodarze grali do końca i wywalczyli remis na własnym parkiecie. 

Przed nami niezwykle ważne spotkanie z Politechniką Gdańską. Rywal z wybrzeża to chyba najlepiej znana nam drużyna w tej lidze, nie oznacza to jednak, że mamy receptę na ten zespół. Poprzednie spotkania i choćby to przed 3 miesiącami w Gdańsku pokazują, że są to bardzo emocjonujące widowiska, tym bardziej że obie drużyny nie mają za sobą dobrego okresu i  każda będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony w tym spotkaniu. 

W oczekiwaniu na sobotnie emocje zapraszamy do oglądania Studia Futsal w którym trenerzy zespołu podsumowują ostatni rok działania klubu.  (dk)