„Muchomorki” i „Króliczki” – mali naukowcy

Opublikowano:

Dnia 04.01.2017 roku dzieci z grup „Muchomorki” i „Króliczki” z Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie, zaciekawione odkrywaniem świata nauki, uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, na których przeprowadzały różne eksperymenty badawcze i naukowe.

Sala zajęć stała się dla naszych milusińskich domowym laboratorium, a oni sami przeistoczyli się w prawdziwych naukowców. Przedszkolacy z pomocą wychowawców wykonali doświadczenia związane między innymi z wydobywaniem się dwutlenku węgla z napojów gazowanych, parowaniem wody, gęstością płynów. 

Dużym zaciekawieniem dzieci cieszyły się eksperymenty dotyczące rozpuszczalności substancji w wodzie (mąka, sól, cukier, kawa, olej, płatki owsiane) oraz zabawy z cieczą nienewtonowską. „Muchomorki” i „Króliczki” brały również udział w badaniu mieszania się barw przy wykorzystaniu barwników oraz mleka, a także wykonywały zadanie, polegające na stworzeniu „tęczy na talerzu” przy użyciu kolorowych drażetek. 

Możliwość obserwacji i samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń dała dzieciom bardzo wiele satysfakcji, a przy tym wiele radości z odkrywania tajemnic naszego pięknego świata.

„Smerfolandia” i „Bajkolandia”