Zatrzymali poszukiwanych i ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Opublikowano:

Policjanci z Iławy zatrzymali kolejnych poszukiwanych, którzy nie chcieli stawić się sami do zakładu karnego. Pierwszy z mężczyzn przebywał w ośrodku pomocy, drugi spacerował jedną z ulic w Lubawie. Mężczyźni, którzy muszą ponieść odpowiedzialność za popełnione czyny, są już zakładzie karnym.

Policjanci z zespołu do spraw poszukiwań jak co dzień pojechali sprawdzić kolejne ustalone miejsce przebywania poszukiwanego. Okazało się, że 60 – latek przebywał w jednym z ośrodków pomocowych na terenie powiatu iławskiego. Policjanci oświadczyli mu, że jest zatrzymany i zostanie odkonwojowany do zakładu karnego. Mężczyzna spędzi tam 15 dni za kradzież.

Natomiast funkcjonariusze jadąc jedna z ulic w Lubawie zauważyli znanego im 43 – latka. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna jest poszukiwany, gdyż codziennie zapoznają się ze zdjęciami oraz listą osób poszukiwanych przez sąd. Funkcjonariusze wylegitymowali 43 – latka i sprawdzili w policyjnych systemach. Ich przypuszczenia się potwierdziły. Mieszkaniec gminy Lubawa był szukany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został już odkonwojowany do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 9 miesięcy.

źródło :KPP Iława