Jasełka w Kazanicach

Opublikowano:

W roku, który kilka dni temu pożegnaliśmy byliśmy w Zespole Szkół w Kazanicach uczestnikami i zarazem świadkami niezwykłych Wigilii Bożego Narodzenia. Pierwsza odbyła się we wtorek 20 grudnia. Jej adresatem była społeczność wiejska Kazanic.

Nasze skromne progi przekroczyły osoby, które niejedną wigilię już przeżyły i zorganizowały. Wśród gości znalazły się również Panie z Wiejskiego Koła Gospodyń, które z pewnością wiedzą ile trudu i wysiłku kosztuje przygotowanie wigilijnej wieczerzy. I jak to w większości polskich domostw bywa i ten wigilijny czas spędzony został przy wspólnym stole oraz na wspólnym byciu i kultywowaniu rodzimych tradycji. Za kolędowanie odpowiedzialny był dyrektor – pan Andrzej Chołaszczyński. Kolędy i pastorałki wykonane przez uczniów szkoły z pewnością poruszyły serca przybyłych.

Pismo Święte i opłatek, którym dzielimy się podczas składania życzeń były integralną częścią wspomnianego wydarzenia. Ksiądz proboszcz Szczepan Modliborski odczytał fragment ewangelii Św. Łukasza dotyczący narodzin Jezusa.

Pierwsza gwiazdka rozbłysła dla gości w momencie pojawienia się na scenie aktorów z klas gimnazjalnych wcielających się w jasełkach w role Maryi, Józefa, Trzech Króli czy też zwierząt oczekujących narodzin Chrystusa Króla. Inscenizacja była niezwykle emocjonującym i plastycznym wydarzeniem. 

Nad całością czuwała pani Alicja Jankowska wraz z panem Andrzejem Chołaszczyńskim, który zajął się oprawą muzyczną przedstawienia. O szatę graficzną i dekoracje zadbały panie: Katarzyna Kisicka, Mariola Pułka, Anna Lipińska i Mirosława Ruczyńska-Sokołowska. Nad przygotowaniem poczęstunku czuwała pani Teresa Borkowska.

Wigilie klasowe i szkolną obchodziliśmy dnia 21 grudnia. Wrażenia artystyczne z pewnością były równie silne. Życzymy wszystkim, by Nowy Rok 2017 obfitował tylko w radosne dla serc momenty.

 Materiał ZS Kazanice